İstanbul Silivri'de Kat Karşılığı Arsa İlanları

Silivri, İstanbul iline bağlı ilçelerden biridir. Marmara Denizi, Tekirdağ ili, Büyükçekmece ve Çatalca’ya yakın olan içle İstanbul il merkezinin 67 km batısında yer alıyor. Yüzölçümü 860 km2 olan Silivri ilçesinin sahil kıyıları uzunluğu 45 km’dir. 2020 yılına göre nüfusu 200.215 kişidir. Silivri nüfusunun %56,52’si (113.154 kişi) erkek; %43,48’, (87.061 kişi) kadındır.

Silivri Denizi’nin İstanbul’un girilebilir denizleri arasında yer alması, Silivri’nin önemli karayolları üzerinde bulunması, üniversite ve otoyol çalışmalarının artması, bölgedeki nüfus artışı, sanayi merkezleri ve Çorlu Havaalanı’na yakın olması ise Silivri’yi cazip kılan niteliklerdir.

Kat karşılığı arsa, elinde arsası bulunan fakat yeni bir konut yapmak için gücü yetmeyen kişilerin, arsalarını müteahhitlere vererek arsaları üzerinde yapılacak binadan ücret ödemeden konut almasına denir. Ulaşım kolaylığı, yapılacak yeni düzenlemeler ve yeni toplu konut projeleri göz önüne alındığındaysa E5 Karayolu üzerindeki semtleri, İstanbul Silivri’de yer alan kat karşılığı arsa yatırımcılarının dikkatini çekiyor.  

Her geçen gün giderek gelişen Silivri, yatırımcılarını son 5 yılda en iyi getiriyi getiren bölgelerden biridir. İstanbul Silivri gerek sahilleri gerek şehir hayatı ile iç içe olmasından dolayı şehir ve kırsal yaşamı bir arada sunuyor. Bu ise sakin bölgelerde yaşamayı arzulayan potansiyel yatırımcılar tarafından Silivri’yi tercih edilebilir kılan özelliklerinden biridir. 

Yoğun konut üretimi sebebiyle İstanbul Silivri’de kat karşılığı arsa yatırımlarında durgunluk yaşanacağı düşünülse de Gayrimenkul Borsası tarafından 5 kentin incelerini içeren 5 Büyükşehir Değer Endeksi’ne göre konut değerinde en çok artış yaşanan ilçelerden biri Silivri’dir. Son 2 yılda, Silivri’deki konut fiyatlarında %22, arsa fiyatlarında ise %40lık bir artış yaşanmıştır.

Şu anda sitemizde 20 adet İstanbul Silivri’de bulunan kat karşılığı arsa ilanı vardır. İstanbul Silivri’deki kat karşılığı arsa ilanlarını aşağıdan görebilirsiniz