İstanbul Silivri'de Satılık Arsa İlanları

Silivri, İstanbul iline bağlı bir ilçedir. İl merkezinin 67 km batısında yer alan ilçe aynı zamanda Marmara Denizi’ne, Tekirdağ iline, Büyükçekmece ve Çatalca ilçelerine yakın bir konumdadır. 860 km2 yüz ölçümüne sahip olan Silivri ilçesinin sahil kıyılarının uzunluğu ise yaklaşık 45 km’dir. Silivri’nin 2020 yılına göre nüfusu 200.215 kişidir. Bu nüfusun %56,52’si (113.154 kişi) erkek; %43,48’, (87.061 kişi) kadındır.

Silivri’nin önemli karayolları üzerinde bulunması, İstanbul’un girilebilir denizleri arasında Silivri Denizi’nin yer alması, çevresindeki yerleşim yerlerinin sanayi merkezlerine olan konumu ve Çorlu Havaalanı’na yakın olması Silivri’ye gelecekte önemli ayrıcalıklar sağlayacaktır. 

Yapılan düzenlemeler, yeni konut projeleri, otoyollar ile birlikte Silivri’nin popülerliği ve cazibesi her geçen gün artıyor. İstanbul Silivri’de satılık arsa almak isteyen yatırımcıların önem verdiği özelliklerden birisi ise ulaşımın kolaylığıdır. Ulaşım kolaylığı göz önüne alındığında ise Silivri’nin E5 Karayolu güzergahı üzerindeki semtleri, Silivri’de yer alan konut ve arsaları yatırımcılar açısından daha cazip kılıyor. 

Silivri’deki satılık arsaların yatırımcılar tarafından tercih edilme sebeplerinden bir diğeri ise Silivri’de yer alan Gümüşyaka gibi sahillerdir. Çünkü Silivri, hem şehir hayatı ile iç içe olup hem de kırsal bir hayat yaşamını aynı anda sunar. Bu da hem sahile yakın hem de sakin bölgelerde yaşamayı tercih edenler için Silivri’yi tercih edilebilir kılıyor. 

Yaşanan yoğun konut artışı sebebiyle Silivri’de arsa satışlarının durgunluk yaşayacağı düşünülse de Gayrimenkul Borsası tarafından hazırlanmış 5 Büyükşehir Değer Endeksi’ne göre, konut değeri ve konut fiyatları en çok artan ilçelerden birisi Silivri’dir. 

Şu anda sitemizde 928 adet İstanbul Silivri’de bulunan satılık arsa ilanı vardır. İstanbul Silivri’deki satılık arsa ilanlarını aşağıda görebilirsiniz.