Tekirdağ Çerkezköy'de Bulunan Satılık Arsa İlanları

Çerkezköy, Tekirdağ iline bağlı ilçelerden biridir. Çerkezköy, Çorlu ilçesine, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine ve İstanbul’un Çatalca ve Silivri ilçelerine ulaşılabilir bir konumdadır. Yüzölçümü 326 km2 olan ilçe aynı zamanda Istranca Ormanları’na ve Kıyıköy’e yakınlığı ile bilinir. 

Son yıllarda hızlı nüfus artışı görülen Tekirdağ Çerkezköy ilçesinin 2020 yılı sonundaki nüfusu ise 185 bin 234’tür. Yıllık nüfus artışının binde 81,9 olması ile Çerkezköy, Tekirdağ ilinin nüfusu en hızlı artan ilçesi olmuştur. Nüfusun her geçen gün artması ve ilçenin hızla gelişip büyümesi ise gayrimenkul değer artışını beraberinde getiriyor.

İstanbul’a yakın konumu ile dikkat çeken Çerkezköy, aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanından göç almaktadır. Organize Sanayi Bölgesi’nin varlığı ile göç alan ilçe nüfusun kozmopolitleşmesini sağlayan etkenlerden biridir. 1973’te Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ile hızlı bir sanayileşme hareketi başlamıştır. Tarım şehrinden çıkarak sanayileşen Çerkezköy ilçesi, giderek Türkiye ekonomisine katkıda bulunan en büyük sanayi merkezlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Tekirdağ ilinin parlayan ilçelerinden biri olan Çerkezköy, konut ve satılık arsaları ile yatırımcıları kendisine çekiyor. 

Ulaşımın karayolu ve demiryolu ile yapıldığı Çerkezköy, TEM ile olan bağlantısı sayesinde İstanbul ile olan ilişkisini güçlendiriyor. Bu durum ise Tekirdağ Çerkezköy’deki satılık arsaların yatırımcılar tarafından tercih edilme sebeplerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca amortisman süresi dikkate alındığında en hızlı kazandıran ilçelerden biri Çerkezköy’dür. Son yıllarda Çerkezköy, satılık arsa yatırımlarında en çok tercih edilen ilçelerden birisidir.

Şu anda sitemizde 47 adet Tekirdağ Çerkezköy’de bulunan satılık arsa ilanı vardır. Aşağıda Tekirdağ Çerkezköy satılık arsa ilanlarımızı görebilirsiniz.