Tekirdağ Çerkezköy'de Bulunan Kat Karşılığı Arsa İlanları

Çerkezköy, Tekirdağ iline bağlı bir ilçedir. Çerkezköy, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine, İstanbul’un Silivri ve Çatalca ilçelerine, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine yakın bir konumdadır. Istranca Ormanları ve Kıyıköy’e yakınlığıyla da bilinen Çerkezköy’ün yüzölçümü 326 km2’dir.

İstanbul iline yakın konumu ile dikkat çeken Çerkezköy ilçesi, Türkiye’deki hemen hemen her ilden göç almaktadır. Bu göçün temel sebeplerinden birisi ise Organize Sanayi Bölgesi’dir. Organize Sanayi Bölgesi aynı zamanda Çerkezköy’ün kozmopolitleşmesini de sağlamıştır. Çerkezköy’deki sanayileşme hareketinin hızlanması ise 1973 yılında başlar. Bunun öncesinde tarımsal faaliyet yoğunluktadır. Fakat günümüzde Tekirdağ Çerkezköy ilçesi, Türkiye’nin ekonomisine önemli katkıları olan sanayi merkezlerinden birisi olmuştur. Tekirdağ’ın parlayan ilçelerinden birisi olan Çerkezköy, bu yanıyla kat karşılığı arsa yatırımı yapmak isteyen yatırımcıları kendisine çekmektedir. 

Göç alması dışında nüfus artışının da hız kazanmasıyla birlikte Çerkezköy’ün 2020 yılı sonunda nüfusu 185 bin 234 kişi olmuştur. Yıllık binde 81,9 nüfus artışıyla Tekirdağ ilinin nüfusu en hızlı artan ilçesi Çerkezköy olmuştur.

Demiryolu ve karayolu ulaşım ağları ve TEM ile olan bağlantısı sayesinde Çerkezköy, İstanbul ile olan sanayi ilişkisini güçlendiriyor. Sanayide yaşanan artış, İstanbul’a yakınlığı ve yaşanan nüfus artışı, Tekirdağ Çerkezköy’de kat karşılığı arsa yatırımı yapmak isteyenlerin Çerkezköy’ü tercih etme sebeplerinden birkaçı olarak karşımıza çıkıyor. Son yıllarda Çerkezköy, kat karşılığı arsa yatırımlarında en çok talep gören ilçelerden birisidir. 

Şu anda sitemizde 1 adet Tekirdağ Çerkezköy’de bulunan kat karşılığı arsa ilanı vardır. Aşağıda Tekirdağ Çerkezköy'deki kat karşılığı arsa ilanlarımızı görebilirsiniz.